Nexperia USA Inc. PZU884LS-B27-QYL
Part No.:
PZU884LS-B27-QYL
Description:
DIODE ZENER 27V 365MW DFN1006BD
Shipping
PZU884LS-B27-QYL Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
27 V
Tolerance:
±1.85%
Power - Max:
365 mW
Impedance (Max) (Zzt):
40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 21 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)