Nexperia USA Inc. PZU884LS-B20-QYL
Part No.:
PZU884LS-B20-QYL
Description:
DIODE ZENER 19.96V 365MW DFN1006
Shipping
PZU884LS-B20-QYL Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
19.96 V
Tolerance:
±2.18%
Power - Max:
365 mW
Impedance (Max) (Zzt):
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)