Nexperia USA Inc. PZU884LS-B14-QYL
Part No.:
PZU884LS-B14-QYL
Description:
DIODE ZENER 14V 365MW DFN1006BD
Shipping
PZU884LS-B14-QYL Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
14 V
Tolerance:
±2.14%
Power - Max:
365 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 10 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)