Nexperia USA Inc. PZU884LS-B10-QYL
Part No.:
PZU884LS-B10-QYL
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-882
Description:
DIODE ZENER 9.99V 365MW DFN1006
Shipping
PZU884LS-B10-QYL Information
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
PZU884LS-Q
Package/Case:
SOD-882
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.99 V
Tolerance:
±2.2%
Power - Max:
365 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 7.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)