Nexperia USA Inc. PZU4.3B2L,315
Part No.:
PZU4.3B2L,315
Package:
SOD-882
Description:
DIODE ZENER 4.3V 250MW DFN1006-2
Shipping
PZU4.3B2L,315 Information
Package/Case:
SOD-882
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.3 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
90 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
3 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C