Nexperia USA Inc. PZU24B2L,315
Part No.:
PZU24B2L,315
Package:
SOD-882
Description:
DIODE ZENER 24V 250MW DFN1006-2
Shipping
PZU24B2L,315 Information
Package/Case:
SOD-882
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
24 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
250 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 19 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C