Nexperia USA Inc. PZU22B1A,115
Part No.:
PZU22B1A,115
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 22V 320MW SOD323
Shipping
PZU22B1A,115 Information
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
22 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
320 mW
Impedance (Max) (Zzt):
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 17 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C