Nexperia USA Inc. PZU20B1A-QX
Part No.:
PZU20B1A-QX
Description:
DIODE ZENER 19.28V 320MW SOD323
Shipping
PZU20B1A-QX Information
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
19.28 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
320 mW
Impedance (Max) (Zzt):
20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)