Nexperia USA Inc. PZU15BA-QX
Part No.:
PZU15BA-QX
Description:
DIODE ZENER 14.68V 320MW SOD323
Shipping
PZU15BA-QX Information
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
14.68 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
320 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 11 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)