Nexperia USA Inc. PZU15B1A-QX
Part No.:
PZU15B1A-QX
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 14.15V 320MW SOD323
Shipping
PZU15B1A-QX Information
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
14.15 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
320 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 µA @ 11 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)