Nexperia USA Inc. PZU15B1A,115
Part No.:
PZU15B1A,115
Description:
DIODE ZENER 15V 320MW SOD323
Shipping
PZU15B1A,115 Information
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
15 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
320 mW
Impedance (Max) (Zzt):
15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 11 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C