Nexperia USA Inc. PZU14B2A-QX
Part No.:
PZU14B2A-QX
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 14V 320MW SOD323
Shipping
PZU14B2A-QX Information
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
14 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
320 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 11 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)