Nexperia USA Inc. PZU10BA-QX
Part No.:
PZU10BA-QX
Description:
DIODE ZENER 10V 320MW SOD323
Shipping
PZU10BA-QX Information
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
10 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
320 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)