Nexperia USA Inc. PZU10B1A-QX
Part No.:
PZU10B1A-QX
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-76, SOD-323
Description:
DIODE ZENER 9.66V 320MW SOD323
Shipping
PZU10B1A-QX Information
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Series:
Package/Case:
SC-76, SOD-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.66 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
320 mW
Impedance (Max) (Zzt):
10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.1 V @ 100 mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)