Panjit International Inc. PZS519V1BAS-AU_R1_000A1
Part No.:
PZS519V1BAS-AU_R1_000A1
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123
Shipping
PZS519V1BAS-AU_R1_000A1 Information
Package/Case:
SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 6.9 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)