Panjit International Inc. PZS517V5BAS-AU_R1_000A1
Part No.:
PZS517V5BAS-AU_R1_000A1
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD123
Shipping
PZS517V5BAS-AU_R1_000A1 Information
Manufacturer:
Panjit International Inc.
Series:
Package/Case:
SOD-123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
7.5 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 5.7 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)