Panjit International Inc. PZS516V2BAS-AU_R1_000A1
Part No.:
PZS516V2BAS-AU_R1_000A1
Package:
SOD-123
Description:
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123
Shipping
PZS516V2BAS-AU_R1_000A1 Information
Package/Case:
SOD-123
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
6.2 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)