Panjit International Inc. PZS515V1BCH-AU_R1_000A1
Part No.:
PZS515V1BCH-AU_R1_000A1
Package:
SC-90, SOD-323F
Description:
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD323HE
Shipping
PZS515V1BCH-AU_R1_000A1 Information
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
5.1 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)