Panjit International Inc. PZ1AH6V8B-AU_R1_000A1
Part No.:
PZ1AH6V8B-AU_R1_000A1
Description:
DIODE ZENER 6.8V 1W SOD123HE
Shipping
PZ1AH6V8B-AU_R1_000A1 Information
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
6.8 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
1 W
Impedance (Max) (Zzt):
3 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 3 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)