NXP USA Inc. PTVS22VP1UTP,115
Part No.:
PTVS22VP1UTP,115
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC CFP5
Shipping
PTVS22VP1UTP,115 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.9A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 185°C (TA)