Delevan PT5R-1000HM
Part No.:
PT5R-1000HM
Description:
FIXED IND 5UH 12.8A 8 MOHM TH
Shipping
PT5R-1000HM Information
Inductance:
5 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
12.8 A
DC Resistance (DCR):
8mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.000" Dia (25.40mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)