Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | PSKN5-626-S |
| Manufacturer | Mobile Mark Antenna Solutions |
| Series | PSKN |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Active |
| RF Family/Standard | Cellular |
| Frequency Group | Wide Band |
| Frequency (Center/Band) | 3.3085GHz |
| Frequency Range | 617MHz ~ 6GHz |
| Antenna Type | Whip, Tilt/Swivel |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 3.5 |
| Return Loss | - |
| Gain | 3dBi |
| Power - Max | 2 W |
| Features | - |
| Termination | SMA |
| Ingress Protection | IP67 |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Connector Mount |
| Height (Max) | 7.625" (193.68mm) |
| Applications | 5G |
The following parts include "PSKN5-626-S" in Silicon Labs PSKN5-626-S.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.