Pulse Electronics PM5449.822NLT
Part No.:
PM5449.822NLT
Description:
FIXED IND 8.2UH 6A 46 MOHM SMD
Shipping
PM5449.822NLT Information
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
7.7A
DC Resistance (DCR):
46mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)