Pulse Electronics PM5449.222NLT
Part No.:
PM5449.222NLT
Description:
FIXED IND 2.2UH 12A 11.4MOHM SMD
Shipping
PM5449.222NLT Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
11.4mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)