Pulse Electronics PM5449.152NLT
Part No.:
PM5449.152NLT
Description:
FIXED IND 1.5UH 15A 7.6MOHM SMD
Shipping
PM5449.152NLT Information
Series:
PM5449.xxxNLT
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
15 A
Current - Saturation (Isat):
15A
DC Resistance (DCR):
7.6mOhm Max
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.346" L x 0.323" W (8.80mm x 8.20mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)