Pulse Electronics PM5432.822NLT
Part No.:
PM5432.822NLT
Description:
FIXED IND 8.2UH 8A 26.4MOHM SMD
Shipping
PM5432.822NLT Information
Series:
PM5432.XXXNLT
Inductance:
8.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
8 A
DC Resistance (DCR):
26.4mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)