Pulse Electronics PM5432.682NLT
Part No.:
PM5432.682NLT
Description:
FIXED IND 6.8UH 9A 20.8MOHM SMD
Shipping
PM5432.682NLT Information
Series:
PM5432.XXXNLT
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
DC Resistance (DCR):
20.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
18MHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)