Pulse Electronics PM5432.223NLT
Part No.:
PM5432.223NLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 22UH 5A 60.63MOHM SMD
Shipping
PM5432.223NLT Information
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PM5432.XXXNLT
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
60.63mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
9MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.268" L x 0.260" W (6.80mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)