Pulse Electronics PM5402.681NLT
Part No.:
PM5402.681NLT
Description:
FIXED IND 680NH 7A 19 MOHM SMD
Shipping
PM5402.681NLT Information
Series:
PM5402
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
7 A
Current - Saturation (Isat):
10A
DC Resistance (DCR):
19mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)