Pulse Electronics PM5402.331NLT
Part No.:
PM5402.331NLT
Description:
FIXED IND 330NH 10A 8.6MOHM SMD
Shipping
PM5402.331NLT Information
Series:
PM5402
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
10 A
Current - Saturation (Isat):
18A
DC Resistance (DCR):
8.6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)