Pulse Electronics PM4345.222NLT
Part No.:
PM4345.222NLT
Description:
FIXED IND 2.2UH 4.2A 50 MOHM SMD
Shipping
PM4345.222NLT Information
Series:
PM4345.XXXNLT
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.2 A
Current - Saturation (Isat):
9A
DC Resistance (DCR):
50mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)