Pulse Electronics PM4343.223NLT
Part No.:
PM4343.223NLT
Description:
FIXED IND 22UH 9A 37 MOHM SMD
Shipping
PM4343.223NLT Information
Series:
PM4343.XXXNLT
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9 A
Current - Saturation (Isat):
12A
DC Resistance (DCR):
37mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.551" L x 0.504" W (14.00mm x 12.80mm)
Height - Seated (Max):
0.256" (6.50mm)