Pulse Electronics PM4342.333NLT
Part No.:
PM4342.333NLT
Description:
FIXED IND 33UH 3.5A 112 MOHM SMD
Shipping
PM4342.333NLT Information
Series:
PM4342.XXXNLT
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.5 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
112mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.453" L x 0.406" W (11.50mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)