Pulse Electronics PM4340.223NLT
Part No.:
PM4340.223NLT
Description:
FIXED IND 22UH 1.9A 250 MOHM SMD
Shipping
PM4340.223NLT Information
Series:
PM4340.XXXNLT
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
1.7A
DC Resistance (DCR):
250mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.236" L x 0.213" W (6.00mm x 5.40mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)