Pulse Electronics PM2247.682NLT
Part No.:
PM2247.682NLT
Description:
FIXED IND 6.8UH 26A 4.6MOHM SMD
Shipping
PM2247.682NLT Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
26 A
Current - Saturation (Isat):
31A
DC Resistance (DCR):
4.6mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.650" L x 0.610" W (16.50mm x 15.50mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)