Bourns Inc. PM1812-150J-RC
Part No.:
PM1812-150J-RC
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
FIXED IND 15UH 200MA 2.5 OHM SMD
Shipping
PM1812-150J-RC Information
Series:
PM1812
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
200 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
2.5Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
17MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Supplier Device Package:
1812
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.134" (3.40mm)