Vishay Dale Thin Film PLT1206Z6121LBTS
Part No.:
PLT1206Z6121LBTS
Description:
RES SMD 6.12KOHM 0.01% 0.4W 1206
Shipping
PLT1206Z6121LBTS Information
Resistance:
6.12 kOhms
Tolerance:
±0.01%
Power (Watts):
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient:
±5ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)