NXP USA Inc. PK60N512VMD100
Part No.:
PK60N512VMD100
Package:
144-LBGA
Description:
IC MCU 32B 512KB FLASH 144MAPBGA
Shipping
PK60N512VMD100 Information
Package/Case:
144-LBGA
Speed:
100MHz
Number of I/O:
100
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.71V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 27x16b; D/A 2x12b
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (TA)