EPCOS - TDK Electronics PID75-650M
Part No.:
PID75-650M
Description:
DIFFERENTIAL MODE INDUCTOR 2X65
Shipping
PID75-650M Information
Series:
PID*-560M/650M
Inductance:
65 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
560 mA
Current - Saturation (Isat):
750mA
DC Resistance (DCR):
530mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.295" L x 0.295" W (7.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max):
0.189" (4.80mm)