Microchip Technology PIC18F26Q83T-I/5N
Part No.:
PIC18F26Q83T-I/5N
Package:
28-VQFN Exposed Pad
Description:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28VQFN
Shipping
PIC18F26Q83T-I/5N Information
Package/Case:
28-VQFN Exposed Pad
Series:
PIC® 18F-Q83
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
64MHz
Connectivity:
CANbus, I2C, LINbus, SPI, UART/USART
Number of I/O:
25
EEPROM Size:
1K x 8
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.8V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 24x12b SAR; D/A 1x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)