Vishay Dale Thin Film PHP02512E9761BST5
Part No.:
PHP02512E9761BST5
Description:
RES SMD 9.76K OHM 0.1% 2.5W 2512
Shipping
PHP02512E9761BST5 Information
Resistance:
9.76 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power (Watts):
2.5W
Temperature Coefficient:
±25ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.259" L x 0.124" W (6.58mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max):
0.033" (0.84mm)