Pulse Electronics PGL6478.221HLT
Part No.:
PGL6478.221HLT
Manufacturer:
Pulse Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard, 3 Lead
Description:
INDUCTOR PWR BEAD 212NH 24A SMD
Shipping
PGL6478.221HLT Information
Manufacturer:
Pulse Electronics
Series:
PGL6478.XXXHL
Package/Case:
Nonstandard, 3 Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
33 A
Current - Saturation (Isat):
36A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
450mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
3-SMD
Size / Dimension:
0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max):
0.140" (3.55mm)