Pulse Electronics PG0871.922NL
Part No.:
PG0871.922NL
Description:
FIXED IND 9.2UH 4.9A 30 MOHM SMD
Shipping
PG0871.922NL Information
Series:
PG0871NL
Inductance:
9.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.9 A
Current - Saturation (Isat):
6.7A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
30mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.299" L x 0.291" W (7.60mm x 7.40mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)