Pulse Electronics PG0871.681NLT
Part No.:
PG0871.681NLT
Description:
FIXED IND 680NH 19A 2.3 MOHM SMD
Shipping
PG0871.681NLT Information
Series:
PG0871NL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
19 A
Current - Saturation (Isat):
24.5A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.3mOhm
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.299" L x 0.291" W (7.60mm x 7.40mm)
Height - Seated (Max):
0.252" (6.40mm)