Pulse Electronics PG0087.223NL
Part No.:
PG0087.223NL
Description:
FIXED IND 22UH 800MA 280MOHM SMD
Shipping
PG0087.223NL Information
Series:
PG0087NL
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
800mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
280mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
22MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.244" L x 0.244" W (6.20mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)