Delta Electronics/Cyntec PFR05S-103-JNH
Part No.:
PFR05S-103-JNH
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
RES SMD 10 KOHM 5% 1/16W 0402
Shipping
PFR05S-103-JNH Information
Manufacturer:
Delta Electronics/Cyntec
Series:
PFR05
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
10 kOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.063W, 1/16W
Composition:
Thick Film
Features:
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
Ratings:
0402
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
0.016" (0.40mm)