Pulse Electronics PF0580.103NL
Part No.:
PF0580.103NL
Description:
FIXED IND 10UH 1.1A 132 MOHM SMD
Shipping
PF0580.103NL Information
Series:
PF0580NL
Packaging:
Tray
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
1.1 A
Current - Saturation (Isat):
1.1A
DC Resistance (DCR):
132mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.185" L x 0.165" W (4.70mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.137" (3.48mm)