Pulse Electronics PF0560.333NLT
Part No.:
PF0560.333NLT
Description:
FIXED IND 33UH 2.2A 93 MOHM SMD
Shipping
PF0560.333NLT Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±25%
Current Rating (Amps):
2.2 A
Current - Saturation (Isat):
2.3A
DC Resistance (DCR):
93mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
14MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.409" L x 0.406" W (10.40mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max):
0.157" (4.00mm)