Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | PE100A V2.0 |
| Manufacturer | Asus |
| Series | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Type | Box PC |
| Core Processor | NXP® i.MX 8M ARM Cortex-A53 Quad Core |
| Storage | eMMC, 16GB |
| Memory | DDR4 (4GB Max Capacity) |
| Display Type | No Display |
| Expansion Type | M.2 |
| Features | SD Card Slot (32GB) |
| Voltage - Supply | 12 ~ 24VDC |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Ingress Protection | - |
| Operating System | Supports Windows 10, Linux |
| Approval Agency | - |
The following parts include "PE100A V2.0" in Silicon Labs PE100A V2.0.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.