Susumu PCMB104T-2R2MS
Part No.:
PCMB104T-2R2MS
Manufacturer:
Susumu
Description:
FIXED IND 2.2UH 12A 7 MOHM SMD
Shipping
PCMB104T-2R2MS Information
Manufacturer:
Susumu
Series:
PCMB
Product Status:
Active
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
12 A
Current - Saturation (Isat):
18A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
7mOhm Max
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)